Konsultacje chustowe on line – pytania i odpowiedzi

Konsultacje chustowe on line nie są idealnym sposobem nauki noszenia maluszka w chuście. Jednak czasem są najlepszym wyjściem. Zdarza się, że w okolicy naprawdę nie ma doradcy noszenia. Zdarzają się sytuacje nadzwyczajne, jak choć epidemia koronawirusa, w czasie której i tak nosimy dzieci. 

Konsultacja chustowa on line – jak przebiega

Jak wygląda „tradycyjna” konsultacja chustowa możecie przeczytać tutaj. Czym od niej różni się ta on line? Przede wszystkim na niej nie macie do dyspozycji profesjonalnych lalek do nauki wiązań (nie ma sensu uczyć się na misiach!). Najczęściej od razu wiążecie od razu swoje dziecko. Dlatego też bardzo ważna jest obecność drugiej osoby, która będzie asekurowała osobę wiążącą dziecko. Z pewnością konsultacja on line jest bardziej wymagająca – i dla przeprowadzającego ją doradcy, i dla uczącego się rodzica.

Poza tymi niedogodnościami wszystko przebiega dokładnie tak samo jak podczas spotkania face to face. Doradca pomaga wybrać odpowiednią chustę (często jest to wstęp do właściwych konsultacji on line), wyjaśnia jaka jest pozycja dziecka, pokazuje proponowane wiązania itd. I tu, w oparciu o uzyskane informacje, rodzice podejmują decyzję o tym, jakiego wiązania będą się uczyli. Potem schemat jest różny, przynajmniej w przypadku moich konsultacji. Po dokładnym pokazaniu i omówieniu (w przypadku konsultacji chustowych on line opis słowny musi być dużo bardziej rozbudowany i szczegółowy niż w przypadku spotkania bezpośredniego) wybranego wiązania część rodziców najpierw ćwiczy wiązanie „na sucho”, część od razu decyduje się na pracę z dzieckiem.

Konsultacja chustowa on line – jak się przygotować

Tak samo jak do spotkania face to face, do konsultacji chustowych on line warto się przygotować. Przede wszystkim – dobrze wybrać godzinę spotkania. By maluch współpracował z rodzicem warto zadbać, by w trakcie części praktycznej był wypoczęty i najedzony. Wszystkie te uwagi dotyczą również konsultacji bezpośrednio z doradcą.
To co jest specyficzne dla konsultacji on line to sprzęt, którym trzeba dysponować. Oczywiście podstawą jest komputer i dobre łącze internetowe.

Połączyć z doradcą noszenia można się na Skypie, w aplikacji Zoom czy nawet w messengerze Facebooka.

Warto również mieć przygotowane lustro. Najważniejsza jest jednak obecność osoby do pomocy – drugiego rodzica, babci, koleżanki. To one sprawiają, że uczący się rodzic czuje się bezpieczniej i pewniej (asekuracja). Mogą pomóc również doradcy np. operując kamerką żeby mógł lepiej widzieć ruchy rodzica.

Konsultacja chustowa on line – czy ma sens?

Czy konsultacje chustowe on line mają w ogóle sens? Oczywiście podejścia są różne. Osobiście jako doradca noszenia uważam, że nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania. Niestety czasem potrzebujący chusty rodzice mieszkają naprawdę daleko od doradcy noszenia. Czasem dziecko rodzi się chore i niewskazane są spotkania z postronnymi osobami. Czasem – jak się właśnie przekonujemy – całe społeczeństwo jest zamknięte w domach dla dobra wspólnego. W takich sytuacjach konsultacje chustowe on line z doradcą noszenia są lepsze od samodzielnej nauki z YT czy papierowych instrukcji.

Pamiętaj! Nawet najlepsze instrukcje nie zagwarantują najważniejszego – feedbacku specjalisty.

* * *
Ofertę konsultacji chustowych on line oraz przymiarek nosidłowych on line (też się da!) znajdziecie tutaj. Zapraszam do kontaktu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *