Klub Rodzica w Rybniku

O mnie

Nazywam się Basia Salamon-Szympruch i od 2010 r. jestem mamą. Macierzyństwo (potrójne! jestem mamą Hani, Huberta i Antosia) zmieniło nie tylko mnie, ale też moją pracę. Po latach etatu i dalekich dojazdów do Katowic zaczęłam robić to, co naprawdę sprawia mi przyjemność i niesamowitą satysfakcję. Stworzyłam Klub Rodzica w Rybniku. Twój Klub Rodzica!

Klub Rodzica w Rybniku

Historia Klubu Rodzica w Rybniku zaczęła się, gdy w grudniu 2010 r. postanowiłam nosić niemal dwumiesięczną Hanię w chuście. Po 3 latach, gdy urodził się Hubert, byłam już doradczynią noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Kurs na doradcę ClauWi, który ukończyłam w czerwcu 2013 r., uporządkował moją wiedzę i sprawił, że nabrałam pewności siebie. Zaczęłam stawiać pierwsze kroki jako profesjonalna doradczyni chustonoszenia, a jednocześnie mierzyć się z nie lada chustowym wyzwaniem jakim z pewnością było noszenie dziecka ze sporymi problemami z napięciem mięśniowym. Własne przeżycia i coraz większe doświadczenie doradcze sprawiły, że poszłam o krok dalej.

Ukończyłam kolejne kursy – Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w pierwszym roku dziecka z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego (2017 oraz 2018 – warsztaty rozwijające) prowadzone przez fizjoterapeutkę Agnieszkę Słoniowską. Z kolei z małym Antkiem u boku zostałam instruktorką masażu Shantala (2018 r.). Jednocześnie poszerzałam swoją wiedzę o nosidłach ergonomicznych, które stały się jednym z głównych moich zainteresowań. W 2019 r. ukończyłam pełny cykl kształcenia w szkole noszenia ClauWi, stając się Certyfikowanym Doradcą Noszenia
Nie osiadam na laurach i cały czas odświeżam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności. Biorę udział w chustowych refleshach (ostatni latem 2022 r.), spotkaniach i konferencjach, biorę udział w cyklicznych zajęciach z handlingu, by prawidłowo nosić dzieci również na rękach (ostatnio w listopadzie 2022 r.) i wciąż się uczę. 

Moi Klienci są ze mną zdecydowanie dłużej niż tylko w trakcie konsultacji chustowych czy podczas doboru nosidełka do noszenia dzieci. W „dobrych czasach” organizowane przeze mnie cykliczne spotkania dla rodziców (chustokawy) przyciągały nawet kilkadziesiąt mam. Powoli wracam do organizowania cyklicznych chustokaw i liczę, że znów będę się na nich spotykać z mamami i ich maluszkami. 

Klub Rodzica w Rybniku to jednak zdecydowanie więcej niż chusty i nosidełka, od których zaczęła się moja przygoda z własną firmą. Obecnie poza konsultacjami indywidualnymi spotykam się z rodzicami i ich dziećmi na zajęciach ogólnorozwojowych dla maluchów i nieco starszych dzieciSensoplastyka® (od 2018 r.), Przesypywanki, a także matematyka multisensorycznanauka czytania dla dzieci (wkrótce) i Smyko-multisensoryka®. To jedyne takie zajęcia dla maluchów w Rybniku! Zapraszam na nie dzieci od 6 miesiąca życia (samodzielnie siadające) do 3-5 lat, a nawet starsze. W zajęciach sensoplastycznych udział biorą też przedszkolaki, a nawet dzieci z pierwszych klas podstawówki. Sensoryka przyciąga!

Cieszę się, że dzieciaki i ich rodzice widują się ze mną regularnie od pierwszych tygodni życia przed kilka lat. Mam nadzieję, że zajęcia w Klubie Rodzica w Rybniku są częścią szczęśliwego dzieciństwa maluchów i spełnionego rodzicielstwa ich Rodziców. 

Co tutaj robimy?

oferta Klubu Rodzica w Rybniku

Klub Rodzica w Rybniku to przede wszystkim zajęcia wspierające Rodziców i ich dzieci. Spotykania rozpoczynają się często już w w pierwszych tygodniach życia waszych maluszków (a czasem nawet wcześniej, np. podczas spotkań edukacyjnych w szkołach rodzenia). Uczę bezpiecznego dla dziecka i zdrowego dla mamy chustonoszenia, pokazuję jak nawiązać wieź z maluszkiem dzięki masażowi Shantala oraz wraz z rodzicami dobieram bezpieczne dla dziecka i wygodne dla dorosłego nosidełko ergonomiczne. Ukończone kursy umożliwiają mi prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci od 6 miesięcy do kilku lat. Z roku na rok jest ich coraz więcej, bo staram się rozwijać tak samo jak i uczestnicy wszystkich moich aktywności.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci w centrum Rybnika

Obecnie zapraszam do Klubu Rodzica w Rybniku na konsultacje chustowe, warsztaty masażu Shantala, przymiarki nosidełkowe oraz ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci od 6 miesięcy do kilku lat.

Klub Rodzica w Rybniku to również zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci. Zapraszam Rodziców z maluchami już od 6 miesiąca życia na spotkania, w trakcie których niemowlaki będą rozwijać swoje umiejętności w miłej atmosferze i wśród innych dzieci. Zajęcia odbywają się w Klubie Rodzica, w zaprzyjaźnionych miejscach w Rybniku oraz – latem – w plenerze.

Obecnie zapraszam na zajęcia:

  • Sensoplastyka® (oraz letnie Sensopikniki w plenerze)
  • Przesypywanki (nowość 2022!) 
  • Smyko-multisensoryka® (nowość 2022!)
  • Matematyka multisensoryczna (nowość!)
  • Nauka czytania dla najmłodszych (wkrótce). 

Wypożyczalnia chust i nosideł w Rybniku

Klub Rodzica to także największa w Rybniku i okolicy wypożyczalnia chust, nosidełek do noszenia dzieci (ergonomiczne oraz górskie), osłonek (otulaczy) do chust/nosideł na chłodne czy wietrzne dni oraz słuchawek wygłuszających dla niemowląt i małych dzieci. Sprawdź pełną ofertę wypożyczalni w Rybniku.

Sklep z chustami, nosidłami i słuchawkami dla dzieci

Bezpośrednio w Klubie Rodzica kupisz chusty i nosidełka do noszenia dzieci czołowych polskich i europejskich firm, słuchawki wyciszające EciPeci, książki wydawnictwa Natuli oraz nasz autorski przewodnik rowerowy dla rodzin z dziećmi Rowerowe Śląskie. Jeśli czegoś nie mamy – zamówimy na swój koszt bezpośrednio do Twojego domu. Zapraszam do Klubu Rodzica w Rybniku.