Klub Rodzica w Rybniku

Nauka chustonoszenia w Rybniku

Nauka chustonoszenia nie musi być trudna i stresująca. Spotkaj się z doradcą noszenia i przekonaj się czy chusty do noszenia niemowląt są dla Ciebie i Twojego Dziecka. W trakcie konsultacji chustowej w Klubie Rodzica w Rybniku poznasz chustową teorię, nauczysz się odpowiadać na potrzeby noworodka i małego dziecka i uwolnisz swoje ręce. Dowiesz się jak dobrze zawiązać chustę. Dzięki chuście Twoje życie z maluszkiem stanie się łatwiejsze.

Konsultacja chustowa to obecnie najpopularniejszy sposób nauki chustonoszenia. To indywidualne 2-2,5-godzinne spotkanie mamy/rodziców i ich maluszka (czasem również mamy w ciąży) z doradcą noszenia dzieci. Nauka noszenia niemowlaka w chuście odbywa się face to face, w Klubie Rodzica w Rybniku lub za pośrednictwem internetu. W Klubie Rodzica spotykam się, by uczyć nosić dziecko w chuście z Rodzicami z Rybnika i okolic (Rydułtowy, Czerwionka-Leszczyny, Wodzisław Śląski, Racibórz, Żory, Gliwice).

Co? Nauka noszenia niemowlaka w chuście
Dla kogo? Rodzice noworodków i niemowląt (od pierwszych tygodni życia)
Gdzie? Klub Rodzica w Rybniku, ul. Lektorska 50
Jak długo? 2-2,5 h
Inwestycja: 200-250 zł
Korzyści: umiejętność wiązania chusty (co najmniej 1 dostosowane do wieku dziecka i potrzeb rodzica wiązanie chusty), dobór chusty odpowiedniej dla dziecka i potrzeb rodzica, spokojne dziecko, wolne ręce
Dodatkowe możliwości: wypożyczenie lub kupno chusty/akcesoriów, spotkanie sprawdzające/korygujące on line lub w Klubie

Jak wygląda nauka noszenia dziecka w chuście

W trakcie nauki noszenia noworodka w chuście w Klubie Rodzica w Rybniku zajmujemy się chustową teorią i praktyką. Rodzic dowiaduje się jak rozwija się kręgosłup niemowlaka, jaką pozycję maluszek powinien mieć w dobrze zawiązanej chuście oraz poznaje różnie wiązania chusty tkanej, dostosowane do swoich preferencji i wieku dziecka. Z pomocą doradcy noszenia wybiera najlepsze dla siebie i maluszka rozwiązanie. Najczęściej na pierwszych konsultacjach rodzice decydują się na wiązanie dziecka z przodu – w wiązaniu kangurek lub kieszonka lub noszenie w chuście kółkowej. Później krok po kroku uczą się wiązać chustę. Nauka noszenia w chuście najpierw przebiega na specjalnych lalkach treningowych, a gdy ruchy są już opanowane, w chustę wiąże się niemowlaka.

W trakcie konsultacji chustowych uczymy się jednego wiązania chusty tkanej (długiej lub kółkowej) lub – jeśli rodzic decyduje się na to – chusty elastycznej. Możliwe są również spotkania sprawdzające (on line, umożliwiają sprawdzenie i ew. skorygowanie wiązania lub w Klubie Rodzica w Rybniku). W ofercie są również konsultacje doszkalające (nauka kolejnych wiązań chusty tkanej np. plecaka prostego, kangura na biodrze czy chusty kółkowej). Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sposób noszenia dziecka w chuście dostosowuje się do etapu jego rozwoju i aktualnych potrzeb. Dokładnie tak samo jak zmieniamy sposób noszenia niemowląt na rękach!

Chusta czy nosidło dla niemowlaka?

Ciekawą opcją dostępną w Klubie Rodzica w Rybniku są konsultacje chustowo-nosidełkowe. Szczególnie chętnie korzystają z nich rodzice nieco starszych, już kilkumiesięcznych dzieci. Nie wiedzą oni, czy w ich przypadku chusty do noszenia dzieci jeszcze się sprawdzą. W tym wypadku na lalkach omawiane jest jedno, dostosowane do sytuacji i etapu rozwoju dziecka wiązanie chusty tkanej. Drugą częścią spotkania jest pokazanie możliwości jakie dają nosidła ergonomiczne dla dzieci, które jeszcze nie siadają. Ostatecznie to Rodzic decyduje jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla niego i dziecka.

Coś więcej niż nauka chustonoszenia

Poza nauką chustonoszenia w trakcie konsultacji chustowych w Klubie Rodzica w Rybniku masz możliwość porównania różnych rodzajów i długości chust. Zobaczysz wiele ułatwiających noszenie gadżetów (osłonki, ubrania dla dwojga). Zyskasz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania o związane z noszeniem dzieci w chustach i nosidełkach ergonomicznych. Naucz się nosić dziecko w chuście na miejscu w Rybiku.

Przeczytaj artykuł o tym jak wygląda konsultacja chustowa w Klubie Rodzica w Rybniku oraz nauka noszenia on line. Przejrzyj również naszą bazę wiedzy o chustach i noszeniu.

Doradca noszenia Rybnik, nauka chustonoszenia w Rybniku, jak zawiązać chustę Rybnik, gdzie w Rybniku kupię chustę, konsultacje chustowe w Rybniku, Klub Rodzica, jak bezpiecznie nosić niemowlę