Klub Rodzica w Rybniku

Smyko-multisensoryka® – zajęcia dla maluszków w rybniku

Smyko-Multisensoryka® to ogólnorozwojowe zajęcia dla maluszków i kilkulatków, w trakcie których stymulowane są wszystkie zmysły. Na zajęciach bujamy się, masujemy i gnieciemy, malujemy łapkami, smakujemy i doświadczamy świat wielozmysłowo. Świetnie się bawimy, a dzięki regularnych cotygodniowych spotkaniach tworzymy coraz bardziej zgraną grupę. To jedyne takie zajęcia dla maluszków (1-3 lata) w Rybniku.

Smyko-Multisensoryka® to zajęcia, w trakcie których stymulujemy wszystkie dziecięce zmysły, jednak szczególną uwagę poświęcamy zmysłom dotyku, równowagi (przedsionek) i percepcji (czucie głębokie). Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale nie ma się czego bać. W trakcie niemal godzinnych spotkań dzieci świetnie się bawią, wchodząc w interakcje i bawiąc się ruchowo, sensorycznie i swobodnie.

Co? Smyko-Multisensoryka®
Gdzie? Formini (Chrobrego 25A, Rybnik)
Dla kogo? Maluszki od 9-12 miesiąca życia do ok. 3 lat
Jak długo? ok. 1 h
Inwestycja: 55 zł (pojedyncze zajęcia), 40 zł (zajęcia w karnecie)
Korzyści: wielozmysłowa stymulacja dziecka, socjalizacja, nowe znajomości (również dla mam :))

Smyko-Multisensoryka® to czas różnorodnych aktywności i kontaktu z rówieśnikami. Na zajęciach śpiewamy, bujamy się, masujemy i gnieciemy, malujemy łapkami, smakujemy i doświadczamy świat wielozmysłowo. To zajęcia, w których rodzic uczestniczy razem z dzieckiem. Są dedykowane maluszkom od 9-12 miesiąca życia i dzieciom w wieku żłobkowym, aż do mnie więcej 3 lat.

Smyko-Multisensoryka® – ogólnorozwojowe zajęcia dla maluszków

Smyko-Multisensoryka® to sensoryczne zajęcia wpływające na wszystkie zmysły malucha. Są przeznaczone dla dzieci już od 9-12 miesiąca życia.

Ogólnorozwojowe zajęcia mają dla maluchów charakter:
– rozwojowy – wspierają całościowy rozwój dziecka
– profilaktyczny – zapobiegają deficytom sensorycznym
– przesiewowy – prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka
– edukacyjny – rodzicie i opiekunowie dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły malucha poprzez proste aktywności i zabawę
– zabawowy – zajęcia odbywają się poprzez zabawę
– nastawiony na proces – a nie efekt, najważniejsza jest zabawa i doświadczanie, te zajęcia mają być dla wszystkich przede wszystkim przyjemnie spędzonym czasem!

Zajęcia sensoryczne dla maluszków w Rybniku

Smyko-Multisensoryka® to zajęcia cykliczne, odbywające się co tydzień, w każdą środę na sali w Formini w centrum miasta. Warto zadbać o regularność uczestnictwa, bo wtedy dzieci wchodzą w stały schemat zabawy i czują się podczas naszych aktywności bezpiecznie.
Zajęcia w Rybniku odbywają się w dwóch grupach wiekowych – maluszki (9-18 mcy) i starszaczki (1-3 lata). Młodsze dzieci zapraszamy na zajęcia Sensoplastyka®, również prowadzone przez Klub Rodzica w Rybniku.