Klub Rodzica w Rybniku

nauka mASAŻu sHANTALA w rybniku

Masaż Shantala to technika masażu całego ciała, w przypadku niemowlaka będąca jednym z elementów codziennej prawidłowej pielęgnacji. To nie tyle masaż tkanki, co czynności mające na celu nawiązanie więzi, relacji z dzieckiem, zapewnieniu maluchowi poczucia bezpieczeństwa. To czas, w którym rodzic jest tylko dla dziecka, wyjątkowy moment w ciągu dnia. Shantala to dotyk i więź z dzieckiem.

Masaż Shantala

Co? warsztat masażu Shantala
Gdzie? Klub Rodzica w Rybniku
Dla kogo? Mamy z maluszkami od 6 tygodnia życia
Jak długo? ok. 1 h
Inwestycja: 100 zł
Korzyści: nauka masażu Shantala oraz masażu antykolkowego, wsparcie w prawidłowej pielęgnacji

Nauka masażu Shantala w Rybniku

W Klubie Rodzica w Rybniku odbywają się kameralne warsztaty masażu Shantala. Uczestniczą w nich 2-3 mamy z maluszkami od 6 tygodnia życia. Dlaczego z masażem Shantala czekamy co najmniej 6 tygodni od urodzenia dziecka? Przede wszystkim pierwsze 6 tygodni to czas połogu, który mama powinna poświęcić na regenerację. Noworodek również potrzebuje czasu na adaptację do życia w nowych warunkach. Po ok. 6 tygodniach zaczyna komunikować się pozytywnie z rodzicem. W tym czasie do komunikatu, że coś się nie podoba (płacz) dochodzą również coraz bardziej świadome uśmiechy i kontakt wzrokowy z mamą (komunikacja pozytywna). To moment, w którym można nawiązać wzajemną więź. A ona jest istotą masażu Shantala.

Masaż Shantala to sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem. To pozytywna komunikacja z maluszkiem, uświadomienie mu, że rodzic zawsze jest obok, że można na niego liczyć. Więź, poczucie bezpieczeństwa, świadomość własnego ciała. To dla dziecka niezwykłe doświadczenie i kapitał na przyszłość. A przy okazji niezwykłe przeżycie i dla rodzica.

Warsztaty masażu Shantala – jak się przygotować

Na warsztatach masujemy dzieci w samych pieluszkach (w domu już bez nich). Temperatura w Klubie Rodzica jest odpowiednio wysoka, by masowanie przebiegało w komfortowych warunkach. Masujemy na podłodze, na rozłożonych materacach, dlatego mamom zalecam wygodny, niekrępujący ruchów strój.
Na zajęcia proszę zabrać oliwkę dla dziecka oraz dwa ręczniki/kocyki, na pierwszym dziecko będzie leżało w trakcie masażu, drugim będzie można maluszka okryć.

Nie tylko masaż Shantala

Mamom uczącym się masażu Shantala polecam również naukę chustonoszenia oraz przymiarki nosidełkowe.
Polecam też artykuł na blogu o masażu Shantala.