| | |

Nosidło Keiki Hug Preschool – recenzja doradcy noszenia

Korzystając z ferii zimowych postanowiłam przetestować chyba ostatnie w mojej karierze nosidło. Dlaczego ostatnie? Antek ma już prawie 5 lat i od dawna wszędzie chodzi sam (nawet na dłuższych górskich szlakach). Na szczęście na prośbę mamusi jeszcze raz do nosidełka ergonomicznego wszedł. Zmieścił się, bo testowaliśmy nosidło ergonomiczne Keiki Hug preschool, czyli takie, które służy do noszenia starszych, kilkuletnich dzieci. 

Keiki Hug to jedna w wielu obecnych na polskim rynku firm produkujących nosidełka ergonomiczne do noszenia dzieci. Istnieje od 2016 r., jednak ostatnio wróciła z nowymi wzorami i modelami. Jej właścicielki, Anastazja Woronowa i Justyna Ejsmont, dbają o każdy detal ręcznie szytych w Łodzi nosideł. Poza przemyślanymi rozwiązaniami i pięknymi wzorami ich nosidełek mnie osobiście zachwyciło też hasło towarzyszące wszystkiemu do oferuje Keiki Hug – 50% miłości, 50% bliskości. Toż to cudownie ujęta kwintesencja noszenia! 

Nosidła Keiki Hug

W sklepie Keiki Hug można kupić nosidełka dla dzieci w różnym wieku. Dostępne są zarówno modele rozmiarowe, jak i regulowane

Dostępne nosidełka do noszenia dzieci firmy Keiki Hug (dane zgodne z opisami nosideł dostępnymi na stronie internetowej producenta):

  • nosidełka rozmiarowe:
    standard – dla dzieci od rozmiaru ubranek 68/74 do 98;
    medium – dla dzieci od rozmiaru ubranek 86/92 do 110;
    preschool – dla dzieci od rozmiaru ubranek 98/104 do 128 (choć ja za tą górną granicę dałabym raczej 122); 
  • nosidełka regulowane, rosnące razem z dzieckiem od rozmiaru 62/68 do 98/104.

Keiki Hug ma też w ofercie nosidełko MISIONOSZ, które służy do noszenia lalek i misiaków. Jest rekomendowane dla dzieci od 2 do 10 lat. Wasz starszak może więc nosić swoich przyjaciół tak samo jak wy nosicie ich młodsze rodzeństwo! 

Wszystkie nosidła Keiki Hug szyte są z bawełnianej tkanej ukośnym splotem tkaniny. Zewnętrzna warstwa materiału jest pięknie malowana nietoksycznymi japońskimi atramentami na bazie wody. Wewnętrzna warstwa jest jednobarwna. Tyle ogółów, czas przyjrzeć się nosidełku, które otrzymałam do testowania, czyli modelowi Keiki Hug Preschool. 

Nosidełko Keiki Hug Preschool – charakterystyka

Nosidło ergonomiczne Keiki Hug Preschool jest przeznaczone do noszenia dzieci noszących ubrania w rozmiarze ok. 98 do nawet 122/128! To zdecydowanie jedno z największych nosideł do noszenia dzieci na rynku, nadaje się do dzieci od 3 do 5 roku życia.

Keiki Hug Preschool to nosidełko rozmiarowe, co oznacza, że szerokość i wysokość jego panelu (materiału, który otula plecy dziecka) są ustalone na stałe. W tym konkretnym przypadku jest to 57 cm szerokości pod kolankami (panel ma sięgać od jednego do drugiego dołu podkolanowego) i 52 cm wysokości (i tu warto pamiętać, że u starszych dzieci nie muszą być materiałem zakryte całe plecy). Spokojnie wystarczy to do wygodnego noszenia przedszkolaka

Szczególnie przy noszeniu ciężkich dzieci bardzo istotnymi elementami nosidła są sztywność pasa biodrowego i stopień wypełnienia pasów naramiennych. W przypadku nosidełka Keiki Hug pas biodrowy jest wypełniony i miękki, jednak dość dobrze odciąża biodra noszącego rodzica. Są na rynku nosidła o zdecydowanie szerszym i sztywniejszym pasie biodrowym (np. Kavka Multi Age Plus czy Lenny Preschool). Z kolei pasy naramienne są długie (plus, szczególnie jeśli nosi większa osoba, do tego ubrana w grubą zimową kurtkę) i dość dobrze wypełnione. Taśma przy pasie biodrowym też jest dość długa, co umożliwia noszenie nosidła zarówno przez szczupłe mamy, jak i naprawdę postawnym tatusiów. 

Wysokość pasa piersiowego jest dość łatwo regulowana, to zdecydowany plus, bo nie wszystkie firmy nosidłowe znalazły na to dobry patent. Regulowany kapturek, który jest dołączany do nosideł, by przytrzymywać w bezpiecznej pozycji główkę śpiącego w nosidle dziecka, jest dopinany do panelu napami. 

Nosidło Keiki Hug dla starszaka – opinia doradcy noszenia

W testowanym przeze mnie nosidle Keiki Hug Preschool model Where is the kitten? nosiłam 4,5-letniego Antka. W trakcie naszych testów ważył ok. 20 kg, nosił ubrania 110-116 i ubrany był w softshellowy kombinezon, co również wpływało na wygodę noszenia (mniej miejsca dla dziecka pod panelem). 

Czy nosidło Keiki Hug Preschool jest wygodne w użytkowaniu? Jak najbardziej. Podczas nawet długiego spaceru Antoni nie narzekał na niewygody (a takim dużym dzieciom naprawdę warto zaufać, jeśli coś je uwiera czy gniecie to z pewnością dadzą znać). Mnie również było wygodnie. Czy tak samo będzie Tobie? Nie wiem…

Przymierz nosidełko zanim kupisz

Jak zwykle w przypadku poszukiwań idealnego nosidła ergonomicznego polecam wybrany model przymierzyć przed zakupem. Najlepiej zrobić to z profesjonalistą, czyli doradcą noszenia. W trakcie tzw. przymiarek nosidełkowych przymierza się jak najwięcej modeli nosidel różnych firm. Jestem przekonana, że po takich konsultacjach wybrane nosidło na pewno będzie tym, które najbardziej pasuje do ciebie (albo was, przecież noszą nie tylko mamy) i twojego dziecka. Pamiętaj, to że koleżance w danym nosidle było wygodnie wcale nie oznacza, że noszenie w nim będzie komfortowe i dla ciebie. Z nosidełkami ergonomicznymi jest jak z butami czy ubraniami. Naprawdę warto je przymierzyć i dobrze dopasować.

Czy kilkulatka trzeba nosić w nosidle?

Pytanie, czy dla kilkulatka w ogóle potrzebujemy nosidełka do noszenia dzieci? Według mnie nie trzeba. Jednak od czasu do czasu można… Mój prawie 5-letni Antek, kiedyś noszony bardzo dużo (i w chuście, i w nosidłach), obecnie od czasu do czasu jeszcze w nosidełko ergonomiczne preschool wskakuje. Nie w trakcie spaceru po parku czy wyjścia na miasto. W takich sytuacjach od dawna chodzi na własnych nogach. Ale jeśli jesteśmy w górach czy robimy kilometry brzegiem morza, nawet dzielnego przedszkolaka nogi mają prawo boleć! I właśnie wtedy wspomagamy się porządnym dostosowanym do jego wieku nosidłem. Nie wyobrażam sobie, że miałabym takie duże dziecko nosić na rękach.

Przyznaję, czasem mam wrażenie, że widok przedszkolaka w wózku-spacerówce dziwi mniej niż zobaczenie takiego samego dziecka w nosidle ergonomicznym. Pozostawiam to osądowi każdego z osobna. Jeśli jednak uważasz, że nosidło dla starszaka się przydaje, zapraszam do Klubu Rodzica w Rybniku. Można u nas dopasować nosidełko w trakcie przymiarek nosidełkowych, kupić lub wypożyczyć nosidło ergonomiczne dla przedszkolaka (i to chyba opcja, którą rodzice kilkuletnich dzieci wybierają najczęściej).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *