O mnie

Nazywam się Basia Salamon-Szympruch i od 2010 r. jestem mamą. Macierzyństwo (potrójne! jestem mamą Hani, Huberta i Antosia) zmieniło nie tylko mnie, ale też moją pracę. Po latach etatu i dalekich dojazdów zaczęłam robić to, co naprawdę sprawia mi przyjemność i niesamowitą satysfakcję. Stworzyłam Klub Rodzica w Rybniku. Twój Klub Rodzica

Klub Rodzica w Rybniku

Historia Klubu Rodzica w Rybniku zaczęła się, gdy w grudniu 2010 r. postanowiłam nosić niemal dwumiesięczną Hanię w chuście. Po 3 latach, gdy urodził się Hubert, byłam już doradcą noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Kurs ClauWi, który ukończyłam w czerwcu 2013 r., uporządkował moją wiedzę i sprawił, że nabrałam pewności siebie. Zaczęłam stawiać pierwsze kroki jako profesjonalny doradca chustonoszenia, a jednocześnie stawiać czoła wyzwaniu chustowemu jakim z pewnością było noszenie dziecka z problemami z napięciem mięśniowym. Własne przeżycia i coraz większe doświadczenie doradcze sprawiły, że poszłam o krok dalej.

Ukończyłam kolejne kursy – Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w pierwszym roku dziecka z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego (2017 oraz 2018 – warsztaty rozwijające). Z kolei z małym Antkiem u boku zostałam instruktorem masażu Shantala (2018 r.). Jednocześnie poszerzałam swoją wiedzę o nosidłach ergonomicznych, które stały się jednym z głównych moich zainteresowań. W 2019 r. ukończyłam pełny cykl kształcenia w szkole noszenia ClauWi, stając się Certyfikowanym Doradcą Noszenia.

Moi Klienci są ze mną zdecydowanie dłużej niż tylko w trakcie konsultacji chustowych czy podczas doboru nosidełka do noszenia dzieci. W „dobrych czasach” organizowane przeze mnie cykliczne spotkania dla rodziców (chustokawy) przyciągały nawet kilkadziesiąt mam. Liczę, że jeszcze do nich wrócę. Obecnie poza konsultacjami indywidualnymi spotykam się z rodzicami i ich dziećmi na zajęciach rozwojowych dla maluchów i nieco starszych dzieci: Sensoplastyka® (od 2018 r.), a także matematyka multisensorycznanauka czytania dla dzieci (wkrótce) i Smykomultisensoryka®.

Cieszę się, że dzieciaki i ich rodzice widują się ze mną regularnie od pierwszych tygodni życia przed kilka lat. Mam nadzieję, że zajęcia w Klubie Rodzica w Rybniku są częścią szczęśliwego dzieciństwa maluchów i spełnionego rodzicielstwa ich Rodziców. 

Co tutaj robimy?

oferta Klubu Rodzica w Rybniku

Klub Rodzica w Rybniku to przede wszystkim zajęcia wspierające Rodziców i ich dzieci. Spotykania rozpoczynają się często już w w pierwszych tygodniach życia waszych maluszków (a czasem nawet wcześniej, np. podczas spotkań edukacyjnych w szkołach rodzenia). Uczę bezpiecznego dla dziecka i zdrowego dla mamy chustonoszenia, pokazuję jak nawiązać wieź z maluszkiem dzięki masażowi Shantala oraz wraz z rodzicami dobieram najlepsze dla dziecka i dorosłego nosidełko ergonomiczne. Ukończone kursy umożliwiają mi prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci od 6 miesięcy do kilku lat. Z roku na rok jest ich coraz więcej, bo staram się rozwijać tak samo jak i uczestnicy wszystkich moich aktywności.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci

Obecnie zapraszam do Klubu Rodzica w Rybniku na konsultacje chustowe, warsztaty masażu Shantala, przymiarki nosidełkowe oraz ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci od 6 miesięcy do kilku lat.

Klub Rodzica w Rybniku to również zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci. Zapraszam Rodziców z maluchami już od 6 miesiąca życia na spotkania, w trakcie których niemowlaki będą rozwijać swoje umiejętności w miłej atmosferze i wśród innych dzieci. Zajęcia odbywają się w Klubie Rodzica, w zaprzyjaźnionych miejscach w Rybniku oraz – latem – w plenerze.

Obecnie zapraszam na zajęcia:

  • Sensoplastyka® (oraz letnie Sensopikniki w plenerze)
  • Smykomultisensoryka® (nowość!)
  • Matematyka multisensoryczna (wkrótce)
  • Nauka czytania dla najmłodszych (wkrótce).

Wypożyczalnia chust i nosideł

Klub Rodzica to także największa w okolicy wypożyczalnia chust, nosidełek do noszenia dzieci (ergonomiczne oraz górskie), osłonek (otulaczy) do chust/nosideł na chłodne czy wietrzne dni oraz słuchawek wygłuszających dla niemowląt i małych dzieci. Sprawdź pełną ofertę wypożyczalni w Rybniku.

Sklep z chustami, nosidłami i akcesoriami

Bezpośrednio w Klubie Rodzica kupisz chusty i nosidełka do noszenia dzieci czołowych polskich i europejskich firm, słuchawki wyciszające EciPeci, książki wydawnictwa Natuli oraz nasz autorski przewodnik rowerowy dla rodzin z dziećmi Rowerowe Śląskie. Jeśli czegoś nie mamy – zamówimy na swój koszt bezpośrednio do Twojego domu.